Antalya Psikolog | Antalya Terapi

Antalya Psikolog desteği için aradığınız kriterlere uygun, kendinizi yakın hissettiğiniz uzman seçimini yapın. Ardından randevu oluşturmak için size gönderilen hesap numarasına ödemeyi yapın ve son olarak sizlere uygun zamanda psikolojik destek alın. Psikolojik danışmayı yüz yüze alabileceğiniz gibi aynı zamanda online olarak da seans alabilirsiniz.

ONLİNE TERAPİ

ONLİNE PSİKİYATRİ

YÜZ YÜZE TERAPİ

Antalya terapi merkezi olarak psikolog desteğinin yanı sıra psikiyatri desteği de alabilirsiniz. Psikolog veya psikolojik danışmanlarımız terapi sürecini psikiyatrilerimizle eş zamanlı yürütmektedir. Eğer ilaç kullanımı ya da psikiyatri desteğine ihtiyaç duyduğunuzda bizzat terapistlerimiz yönlendirme yapacaktır.

Klinik Psikolog Beyza Şahin
Klinik Psikolog Beyza Şahin

Eğitim hayatını Bosna Hersek üniversitesinde İngilizce tamamlayan Beyza Şahin, yine aynı üniversitede klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. Antalya Psikolog bünyesinde hizmet veren uzmanımız, kurumumuzda en çok tercih edilen psikologlar arasındadır. Eğitim hayatı boyunca Bosna Hersek Vladimir Nazor ve Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev yapmıştır.

Klinik Psikolog Kıymet Akyol
Klinik Psikolog Kıymet Akyol

Psikoloji lisansını tamamladıktan hemen sonra yüksek lisans yaparak dereceyle mezun olan Uzman Klinik Psikolog Kıymet Akyol, Antalya Terapi Merkezi için online terapi ve yüz yüze seans hizmeti vermektedir. Psikoloji alanında tamamladığı eğitimleriyle kendini geliştirmiş, eğitim hayatı boyunca katıldığı sosyal sorumluluk projeleri ve özellikle de Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Derneğine katılımıyla yetkin hale gelmiştir.

Psikolog Nurgül Özer
Psikolog Nurgül Özer

Bingöl Üniversitesi Psikoloji bölümünü akademik başarı derecesiyle bitiren Psikolog Nurgül Özer, eğitim hayatı boyunca katıldığı çeşitli eğitimlerle kendini geliştirmiştir. Pek çok kurumda staj yaparak vaka çeşitliliğini arttırmıştır. Bunun yanı sıra meslek hayatı boyunca pek çok kurumda çalışmış ve kendini geliştirmiştir. Antalya Psikolog olarak kurumumuzda en çok tercih edilen psikoloji uzmanlarından bir tanesidir.

Psikolog Selma Dilmaç
Psikolog Selma Dilmaç

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünü KKTC’de tamamlayan Psikolog Selma Dilmeç, Antalya Terapi Merkezi için online terapi ve yüz yüze seans hizmeti vermektedir. Psikoloji alanında tamamladığı eğitimleriyle kendini geliştirmiş, katıldığı çeşitli seminer ve toplantılar ile yetkinlik kazanmıştır. Antalya Psikolog denildiğinde en çok tanınan ve yoğun ilgi gören uzmanlar arasındadır. Mesleki tecrübesi en yoğun olan uzmanlarımızdan

Psikolog Sertaç Kırvar
Psikolog Sertaç Kırvar

Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünü onur derecesinde tamamlayan Psikolog Sertaç Sidar Kırvar, Antalya Terapi Merkezi için online terapi ve yüz yüze seans hizmeti vermektedir. Psikoloji alanında tamamladığı eğitimleriyle kendini geliştirmiştir. Antalya Psikolog denildiğinde en çok tanınan ve yoğun ilgi gören uzmanlar arasındadır. Çözümlemeleri, kullandığı terapi teknikleri teknikleri ve uzmanlaştığı ekoller, danışanlarına üstün

Psikolog Hasan Korkmaz
Psikolog Hasan Korkmaz

Bingöl Üniversitesinde Psikoloji bölümünü akademik başarı derecesinde tamamlayan Psikolog Hasan Korkmaz, Antalya Terapi Merkezi için online terapi ve yüz yüze seans hizmeti vermektedir. Üniversite yaşamı boyunca, Psikoloji alanında tamamladığı eğitimleriyle kendini geliştirmiştir.

Antalya Psikolog

Kişiler en yaygın anksiyete, depresyon, panik atak, cinsel problemler, uzun süreli strese bağlı meydana gelen stres, kayıp yas veya ikili ilişkilerle ilgili sorunlar dolayısıyla psikologlara başvurmaktadır. Kişilerin erken çocukluk örüntüleri, genellikle yaşadıkları sıkıntılar ile bağlantılıdır. İnsanlara bilinen cehennem, bilinmeyen cennetten daha hoş gelmektedir. Sürekli aldatıyorum, kimi bulsam aldatıyor diyen bir kişinin yaşadığı durumun örüntüleriyle bağlantılı olma ihtimali çok yüksektir. Bunun yanı sıra ani kayıplar, doğal afetler ve hastalıklar da kişide çeşitli sorunlar ortaya çıkarabilir. Özellikle panik atak, travmaya bağlı durumlar sonrasında en sık karşılaşılan tablo niteliği görmektedir. 

Kişiler en yaygın anksiyete, depresyon, panik atak, cinsel problemler, uzun süreli strese bağlı meydana gelen stres, kayıp yas veya ikili ilişkilerle ilgili sorunlar dolayısıyla psikologlara başvurmaktadır. Kişilerin erken çocukluk örüntüleri, genellikle yaşadıkları sıkıntılar ile bağlantılıdır. İnsanlara bilinen cehennem, bilinmeyen cennetten daha hoş gelmektedir. Sürekli aldatıyorum, kimi bulsam aldatıyor diyen bir kişinin yaşadığı durumun örüntüleriyle bağlantılı olma ihtimali çok yüksektir. Bunun yanı sıra ani kayıplar, doğal afetler ve hastalıklar da kişide çeşitli sorunlar ortaya çıkarabilir. Özellikle panik atak, travmaya bağlı durumlar sonrasında en sık karşılaşılan tablo niteliği görmektedir.

Antalya’da En İyi Psikolog

Kişiler yaşadıkları sorunlarla mücadele etmek istediklerinde, Antalya’da en iyi psikolog arayışına girerler. Sebebi çözmek istedikleri sorunların biran önce çözülmesini istemeleridir. Çözülmenin ve ayrışmanın sağlanması için bazen uzun bir süre gerekebilir. Ancak doğru psikolog ile doğru bir çalışma gösterildiğinde, kişi kendini daha iyi hissedecek ve sorun hemen çözülmese de semptomlar hafifleyecektir. Farklı psikolojik sorunlar için farklı psikoterapi teknikleri mevcuttur. Psikoloğun tüm bu  teknikleri biliyor olması, karşısına gelen hasta hangi sorunla geliyor olursa olsun, karşılık verebilmesine yardımcı olacaktır. Antalya Psikolog arayışı içerisinde olan kişilerin, doğru kişiyle çalışıyor olmaları bu anlamda çok önemlidir. 

Kurumumuzda çalışan psikologların tamamı 18 eğitimi tamamlamış daha sonra kurumumuzda yerini almıştır. Her biri eğitimlerin yanı sıra, hangi hastalığa hangi tür müdahaleyi yapacaklarının dahi bilincinde olan kişilerdir. Aldıkları eğitimler genel terapi ekollerinin yanı sıra, rahatsızlıklara göre terapi modelleridir. Bu durum gelişimlerini hızlandırmalarını ve danışanlarına karşı daha etkili müdahaleler gösterebilmelerini sağlamıştır. Kurumumuzdan ayrılan danışanlar, psikologlarından gördükleri müdahaleleri olumlu değerlendirmektedir. Semptomları hafiflemiş, rahatsızlıkları geçmiş bir şekilde evlerine dönmektedir. Dolayısıyla seçilebilecek Antalya’da en iyi psikolog, yine kurumumuzdan tercih edilmelidir.

Psikoterapi Niçin Yapılır?

Psikoterapi kişilerin iyilik haline ulaşabilmeleri ve bunu kalıcı hale getirebilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Kişi ruhsal sorunlarla karşılaştığında genellikle ne yapacağını bilememektedir. Kişinin bir yeri ağrıdığında başvuracağı ilk adres hastanedir. Ancak durum ruhsal bir ağrı olduğunda, psikoloğa gitmek yerine genelde farklı seçenekler denenir. Kişi ilk olarak bunun üzerinden tek başına gelmeye çalışır ya da bir psikiyatri uzmanına başvurarak, farmakolojik tedavi görmeye başlar. Ruhsal ağrıları dolayısıyla uzun yıllar bu tedaviyi devam ettirmek zorunda kalan kişiler mevcuttur. Ancak bu net bir kurtuluş değildir. Kişilerin ortalama 2-8 ay psikoterapi desteği almaları, zaman içerisinde diğer tedavileri bırakmalarına ve kendi kendilerine iyilik halinin devamını sağlamalarına yardımcı olacaktır.

Ruhsal sıkıntıların oluşması halinde, haftada bir ya da iki kez devam edecek psikoterapi desteği, kişinin yaşanan durumun bağlantılarını çözmesine, bilişsel müdahaleler ile yaşadığı sorunun aslında gördüğü gibi olmadığını anlamasına ve diğer farkındalıklara yardımcı olacaktır. Farkındalık edinildiği anda çözülmeler başlayacak, ayrışma olacak ve kişi durumdan eskisi gibi etkilenmez hale gelecektir. 

Uygulanan Psikoterapi Teknikleri Nelerdir?

EMDR Terapisi

Travmaya karşı uygulanabilecek en yetkin müdahale olduğu söylenebilir. Kişi yaşadığı travmayı hatırlıyor ve travmanın hayatını etkilediğini düşünüyorsa, o resme karşı duyarsızlaştırılır. Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma tekniği olarak bilinen EMDR, çok kısa sürede sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Panik atak, OKB, travma sonrası stres bozukluğu gibi konuların söz konusu olması halinde uygulanabilecek en doğru tekniktir.

Flash EMDR Terapisi

EMDR adı altında değerlendirilse de, aslında çok daha farklı ve gelişmiş bir tekniktir. Kişinin bu teknikte disosiye olma ihtimali oldukça düşüktür. Resme çok kısa bir süre maruz kalarak, o resimden uzaklaşabilmektedir. Hatta çoğu zaman kişinin anısını anlatmasına bile gerek yoktur. Bu teknik travmanın 15-20 dakika gibi kısa bir sürede, kişiyi rahatsız etmeyecek boyuta ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

En eski ve en yaygın terapi tekniklerinden bir tanesidir. Çoğu terapist bu tekniği uygulamakta ve genellikle 12-24 seans arasında etkili sonuçlara ulaşmaktadır. Performans anksiyetesi, hastalık hastalığı, sosyal anksiyete bozukluğu gibi çeşitli anksiyete türlerinde, depresyonda, panik atakta ve diğer pek çok rahatsızlıkta etkinliği kanıtlanmıştır.

Psikodinamik Yönelimli Terapi

Kişinin yaşadığı sorunların bir çamur olduğunu düşünürsek, çamurun kurumasını sağlayacak terapi tekniği budur. Kişinin çocukluk örüntüleri dolayısıyla hayatını etkileyen sorunların ortadan kalkmasını, kişinin hayatını değiştirmesini, hayat verimliliğini yükseltmesini sağlayacak terapi tekniğidir. Kişi kendi hayatına farklı bir gözle bakabilme ve buna bağlı olarak hayatını değiştirebilme şansına sahiptir. Kişinin travmalarının hayatının farklı köşelerini farklı şekillerde etkilediği düşünüldüğünde, bu terapi tekniği sayesinde bu travmalar çözülecek ve kişi bir sorunu çözmeye çalışırken aslında bütün hayatını değiştirebilme şansına sahip olacaktır. 

Oyun Terapisi

Çocukların yaşadıkları travmaları çözümlemek üzere uygulanabilecek bu teknik, oldukça gelişmiştir. Deneyimsel oyun terapisi, çocuk merkezli terapi, bilişsel davranışçı oyun terapisi ve fillial terapi şeklinde dört farklı kolu bulunmaktadır. Çocuğun durumuna ve karakteristik yapısına göre uygulanacak teknik değişiklik göstermektedir. Çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olmaları ve yaşamları boyunca örüntülerine bağlı sorunlar yaşamamaları açısından başvurulması en doğru tekniktir.

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi

Kişinin yalnızca sorun haline getirdiği duruma odaklanan terapi yöntemidir. İkili ilişkilerdeki sorunlar söz konusu olduğunda çok sık tercih edilir. Bunun yanı sıra kayıp, yas veya doğal afetlere bağlı gerçekleşen travmatik durumlar da bu terapiyle aşılabilir.

Aktarım Odaklı Terapi

Bazı psikolojik sorunlar ailelerin çocuklarına geçirmiş olduğu bir aktarımın ürünüdür. Aktarım odaklı terapi kişinin bu farkındalığı sağlamasına ve buna göre çözülmelerin oluşmasına katkı sağlamaktadır. Özellikle travmatize bir anının bulunmadığı fobilerde işe yarayan bu teknik, danışanın kendi hayatını farklı bir gözle incelemesine yardımcı olacaktır.

Cinsel Terapi 

Cinsel sorunlar zaman zaman kişiler için çok yıpratıcı olabilir ve kişiyi zorlayacak duruma sokabilir. Erken boşalma, geç boşalma, vajinismus ve çeşitli diğer cinsel problemler insan hayatının yaşam kalitesini düşürmektedir. Tıpkı yemek içmek gibi üremek de insanın zaruri ihtiyaçlarından biridir. Beklenen hazza ulaşmamak çiftler arasında gerginliğe neden olabilir ve iki tarafı da huzursuz edebilir. Cinsel problemleri yaşayan kişilerde en yaygın rastlanan psikolojik rahatsızlık depresyon olmaktadır. Çoğu kişi utanması dolayısıyla bu sorunları konuşmaktan kaçabilir. 

Aile ve Çift Terapisi

Ailelerin ve çiftlerin kendi aralarında çözemedikleri problemlerin terapi odasına yansıtıldığı terapi şeklidir. Farklı terapi methodları bulunan bu yöntemde en sık tercih edilen Gottman’ın geliştirdiği terapi ekolüdür. Çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamaları ve problemlerinin bazen kendi aralarında olmadığını görebilmeleri açısından tercih edilebilecek olan bu yöntem, oldukça gelişmiştir. Birbirini seven, ayrılmak istemeyen ancak uyum sorunları ile karşı karşıya kalan çiftler, terapi alarak kendi aralarında yaşadıkları gerginlikten kurtulabilir. 

Antalya Psikolog Güvenilir Mi?

Kişilerin terapi almakla ilgili en yaygın sorun yaşadıkları konulardan bir tanesi de budur. Psikoloğa başvurmak ve bütün hayatını ortaya koymak her zaman bir kişi için kolay olmayacaktır. Antalya Psikolog olarak kurumumuzda tüm etik önlemler alınmakta, bilgiler kesinlikle üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Dolayısıyla kişiler yaşadıkları sorunları anlatmak üzere kurumumuza gelebilir veya online görüşme başlatarak kendi güvenli alanını oluşturabilir. Terapi odasında konuşulanın o odada kalacağı ve kesinlikle dışarıya yansıtılmayacağı unutulmamalıdır. 

Antalya Psikolog Fiyatları

Çoğu kişi Antalya ücretsiz psikolog arayışına girmekte ve sorunlarını anlatabilecekleri terapi ortağını en uygun fiyatlı şekilde seçmeyi istemektedir. Psikolog ile danışan arasında kurulan terapötik ilişkinin resmi olması ve işlevsel hale gelmesi için, terapiste mutlaka belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. Kişi ücret ödemediği psikoloğu arkadaşı olarak görecek, bir bedel ödememesi dolayısıyla çok fazla önemsemeyecektir. Ödenen bedel de terapötik bağ için önem arz eden bir noktadır. Antalya Psikolog olarak kurumumuz, kişiler için olabilecek en uygun fiyat seçeneklerini sunmaktadır. Kişilerin bütçeleri zorlanmayacaktır. Sağladığı paket seans programları ile kişiler, avantajlı fiyat tekliflerinden yararlanabilme şansına sahip olacaklardır. Kurumumuzda ödeme anlamında çeşitli kolaylıkların sağlanıldığı unutulmamalıdır. Kişiler nasıl tedavi olmak için doktora ödeme sağlıyorlarsa, ruhsal sorunlarını çözmek üzere psikologtan destek almalıdır. 

Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri Psikoloji Testleri